Від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2-ох мільйонів людей. Понад 80-ти % випадків — це насильство чоловіків над жінками.
За статистикою, щороку від цієї проблеми гинуть 600 українок.
У всьому світі, представниці жіночої статі стають жертвами ґвалтувань та зазнають побутового насилля. Більше того, справжні масштаби та істинна природа цього явища нерідко приховані. Задля підвищення інформованості суспільства щодо питання насилля, уряди країн та міжнародні організації започаткували щорічну акцію «16 днів проти насильства».
Символом проти будь-яких форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не залишатися байдужими до цієї проблеми. Цивілізований світ має викорінити це ганебне і небезпечне явище.
Повномасштабне вторгнення росії на територію України продемонструвало справжнє обличчя «другої армії світу». Армія ґвалтівників і катів принесла смерть, поранення, каліцтва українським жінкам.
Наприкінці вересня ООН оприлюднили звіт у якому зафіксовано понад сотні випадків сексуального насильства із початку бойових дій.
Важливо кожному і кожній усвідомити — про проблему не треба мовчати! Жертвам насилля варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має понести покарання.
Скажіть насильству СТОП!!
Куди звертатися у випадку домашнього насильства
на Полтавщині
Якщо людина зазнає домашнього насильства, можна:
· телефонувати на лінію 102 або звернутися до правоохоронців через застосунок для жінок, що має приховану кнопку виклику поліції;
· особисто подати заяву у поліцію, отримати талон-повідомлення про її реєстрацію;
· телефонувати на безкоштовну національну "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 чи 116-123, 15-47;
· надіслати звернення на чат-бот #ДійПротиНасильства (@police_helpbot);
· телефонувати на лінію 103 або прийти до найближчого медзакладу по допомогу;
· звернутися у пункти безоплатної правової допомоги;
· подати заяву до суду про видачу обмежувального припису;
· прийти до центрів соціальної допомоги або громадських організацій.
Поліцейські, які приїдуть на місце виклику, мають припинити правопорушення і надати допомогу жертвам, з’ясувати дані порушника. Крім того, можуть затримати людину, яка, ймовірно, вчинила насильство, винести їй заборонний припис або анулювати її дозвіл на зброю і боєприпаси.
У Полтаві, Кременчуці працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. До них можна зателефонувати:
· у Полтаві: 050-730-09-93 або 067-610-58-02;
· у Кременчуці 0976432968 або 0662500133;
Comments