top of page

НМТ-2025

 

Головне про проведення НМТ 2025 року

Конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2025 відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.

 

Тобто для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати зовнішнього незалежного оцінювання НМТ в комп’ютерному форматі.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності вступник має також додатково скласти творчий конкурс.

 

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме чотири блоки завдань. Три – обов’язкові, четвертий – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська моваматематика та історія України. Предметами на вибір є українська література, одна з іноземних (англійськанімецькафранцузькаіспанська) мов, біологіягеографіяхімія та фізика.

 

Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Особливості структури тестів

Структура тестів НМТ 2025 значною мірою зберігатиме принципи, характерні для тестування 2024 року. Зокрема, у НМТ 2024 не було завдань, які вимагали б написання розгорнутої відповіді, створення власного висловлювання чи детального пояснення розв’язку задач. Тести здебільшого складалися із закритих завдань, де потрібно обрати одну правильну відповідь, а також із завдань на встановлення відповідності, таких як створення «логічних пар».

 

Для тесту з математики також були передбачені завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Учасникам потрібно було самостійно виконати обчислення та записати лише кінцевий результат.

 

У тестах з історії України зустрічалися завдання, де потрібно було правильно впорядкувати події за хронологією, а також обрати три правильні варіанти з семи запропонованих.

 

Що стосується НМТ 2025, в історії України з’являться нові акценти: близько 10% питань будуть стосуватися історії Русі-України. Крім того, тести з історії охоплюватимуть матеріал усього шкільного курсу. Для підготовки вже зараз варто ознайомитися з переліком тем, які будуть включені до програми.

 

У тестах з іноземної мови, крім традиційних тестових завдань, залишаться вправи на заповнення пропусків у тексті, де потрібно обрати правильний варіант із запропонованих.

 

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин і складатиметься з двох етапів. На першому етапі протягом 120 хвилин вступники виконають завдання з української мови та математики. Після перерви, яка триватиме 20 хвилин, учасники НМТ виконають завдання з історії України та предмета за вибором.

 

У межах першого і другого етапу учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови, зможе довше працювати над математикою або навпаки.

 

Те ж стосується і другого етапу після перерви: учасник зможе самостійно обрати порядок виконання тестів – історія України, а потім предмет за вибором, або навпаки, і перерозподіляти час у межах 120 хвилин.

 

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний предметний блок.

 

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в рейтингову шкалу 100–200 балів.

 

Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

 

Коефіцієнти та пороги НМТ

Для всіх спеціальностей буде встановлено вагові коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році.

 

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів з кожного предмета.

 

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні з 6 березня до 3 квітня.

 

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію учасників. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

 

Кількість сесій НМТ

У 2025 році передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Графіки іспитів для широкого загалу оприлюднюватись не будуть. Визначено лише діапазон проведення вступних іспитів.

 

Основна сесія НМТ розпочнеться 14 травня і триватиме до 25 червня.

 

Додаткова сесія розпочнеться 14 липня і триватиме до 25 липня. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

 

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах.

 

Такі центри будуть створені у населених пунктах України, де дозволятиме безпекова ситуація, а також у країнах Європи і деяких країнах світу.

 

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати четвертий предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

 

Утім, для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з іноземної мови, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

 

Структура НМТ з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2025 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій від найдавніших часів до початку ХХІ ст.

 

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

 

Додаткові матеріали на НМТ

Під час роботи з тестами з математики, фізики, хімії вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

 

Вони будуть представлені в окремій вкладці онлайн-тестувальника, і в разі потреби учасник НМТ зможе швидко перейти між вкладками і скористатись довідковими матеріалами.

Поради щодо складання тестів

  • Регулярно тренуйтеся на симуляторах НМТ. Практика допоможе звикнути до формату тестів і навчитися правильно розподіляти час. Спробуйте пройти кілька пробних тестувань у режимі обмеженого часу, щоб відчути реальні умови екзамену.

  • Складайте чіткий графік підготовки. Розділіть час на кожен предмет, залежно від його складності та ваших потреб. Не залишайте підготовку до останніх тижнів.

  • Уважно читайте умови завдань. Уважність під час тестування — ключ до успіху. Нерідко помилки виникають через неправильне тлумачення запитання. Під час підготовки вчіться аналізувати формулювання завдань.

  • Дотримуйтеся балансу між навчанням і відпочинком. Перевтома може негативно вплинути на концентрацію. Зберігайте баланс між підготовкою, сном і фізичною активністю. Напередодні тестування забезпечте собі повноцінний відпочинок. 

Пам’ятайте, що успішна підготовка до НМТ — це не лише якісне опанування матеріалу, але й правильне налаштування на тестування. Вірте в себе, використовуйте всі доступні ресурси та залишайтеся спокійними в день складання іспиту. 

емблема.png

Сучасність & Професійність & Системність

Сайт опорного закладу освіти "Новогалещинський ліцей Новогалещинської селищної ради".
 

На сторінках веб-сайту знаходиться актуальна інформація про заклад та його життя.

Розміщена інформація може бути корисною та цікавою учням, батькам, учителям, громадським та професійним об’єднанням.

Всього відвідувачів:

Адреса

провулок Освітній, 1, Велика Безуглівка, Кременчуцький район, Полтавська область, Україна, 39109

Телефон ліцею

+38 (053) 42-973-84

© 2025 | Новогалещинський ліцей

bottom of page